Porady i fryzury dla cienkich włosów

Porady i fryzury dla cienkich włosów

Kilka fryzur dla cienkich włosów, które mogą dodać im objętości i inne proste wskazówki dotyczące pielęgnacji cienkich włosów.

Jednym z problemów związanych z cienkimi włosami jest brak objętości co sprawia, że wyglądają one na zwisające, a niektóre fryzury, takie jak upięcia, nie mają tego efektu "wow". Te problemy można jednak rozwiązać za pomocą odpowiedniego doboru fryzury i kilku prostych trików podczas pielęgnacji włosów.

Fryzury stopniowane

Fryzura stopniowana, w której włosy są skracane stopniowo ku tyłowi głowy, doskonale nadaje się do dodania dynamiki i objętości cienkim włosom. Świetnie sprawdzi się na prostych lub kręconych włosach.

Dla cienkich włosów, które potrzebują większej objętości takie cięcie jest bardzo porządane. Tylna część została stopniowo przycięta, aby nadać kształt i dopasować się do głowy, podczas gdy boczne sekcje otrzymały kątowe warstwy i delikatną fakturę.

zdjęcie fryzury stopniowanej na włosach cienkich

Fryzury warstwowe

Fryzury warstwowe dodają objętości cienkim włosom. Mogą kreować kształt oraz styl na długich włosach lub uelastycznić fryzurę bazującą na krótkim cięciu.

Teksturowane końcówki i warstwy są tutaj kluczowe. Tył został skrócony nieregularnie przy karku, a następnie stopniowo przechodzi do zabawnych warstw w dalszej części. Te warstwy nadają objętość i strukturę włosom, a warstwowanie jest także stosowane po bokach, aby nadać kształt wokół twarzy.

zdjęcie fryzury warstwowej na włosach średniej długości

Fryzura bob

Świetne rezultaty dla cienkich włosów daje fryzura bob, gdzie długość włosów sięga do brody lub maksymalnie do ramion. Taka fryzura umożliwi utrzymanie właściwego balansu, a twoje włosy wspierają wówczas twoją urodę. Jeśli chodzi o cięcie, staraj się unikać zbyt dużego rozczesywania lub cieniowania, ponieważ zredukuje to objętość (a cienkie włosy potrzebują jak najwięcej objętości!). Zamiast tego, postaw na proste zakończenia lub krótkie warstwy.

zdjęcie fryzury bob

zdjęcie fryzury bob

Porady i wskazówki dotyczące cienkich włosów

  • Krótkie lub średniej długości fryzury są idealne dla cienkich włosów, ponieważ każda długość włosów poniżej ramion może sprawić, że włosy będą wydawać się dość cienkie.
  • Warstwy bardzo dobrze sprawdzają się na cienkich włosach i ogólne warstwowanie nadaje objętość twoim włosom.
  • Grzywka może wzmocnić wygląd twoich włosów, zwłaszcza wokół boków twarzy.
  • Jeśli zawsze chciałaś spróbować krótszych włosów, to spróbuj. Im krótsze włosy, tym bardziej będą wydawać się pełne, co jest ogromnym wsparciem dla cienkich włosów.
  • Proste cięcia fryzur natychmiast zagęszczą cienkie włosy.
  • Wałki Velcro są doskonałym narzędziem do modelowania włosów cienkich, ponieważ nie wymagają przypinania i jest mniejsze prawdopodobieństwo, że spowodują uszkodzenie cienkich, delikatnych kosmyków.
  • Diagonalne przedziałki, które zaczynają się po jednej stronie czoła i skośnie przechodzą w kierunku środka głowy, sprawią, że cienkie włosy będą wyglądać równomiernie po obu stronach przedziałka i stworzą bardziej gęsty wygląd niż tradycyjny przedziałek z boku.

Mamy nadzieję, że te sugestie dotyczące fryzur i wskazówki, pomogą ci jak najlepiej wykorzystać twoje cienkie włosy.

Zapraszamy do galerii fryzur na cienkich włosach.