Grzywki w formie butelki Bottleneck Bangs

Grzywki w formie butelki Bottleneck Bangs

Pewnie znasz fryzurę zasłaniającą czoło (curtain bangs, z ang. grzywka zasłona, grzywka firanka lub grzywka kurtyna), ale czy słyszałaś kiedyś o grzywkach bottleneck bangs? To najnowszy trend w stylizacji grzywek i będzie popularny przez resztę roku.

Opowiemy, czym jest ta fryzura, czym różni się od grzywek curtain bangs oraz jak ją uczesać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o grzywkach bottleneck bangs!

Czym są grzywki w formie butelki?

Grzywka bottleneck (w formie butelki) przypomina kształtem szyję butelki. Początkowo wąska na górze, a następnie odchyla się na zewnątrz i w dół. Grzywki bottleneck wyglądają niesfornie, są długie, sięgają za brwi i otaczają twarz. Stanowią alternatywę dla grzywek w formie zasłony, a ich styl nawiązuje do lat 70.

Grzywki "w formie butelki" kontra grzywki "w formie zasłony"

Choć grzywki "w formie butelki" i grzywki "w formie zasłony" są podobne, istnieje kilka wyraźnych różnic między tymi fryzurami. Oto porównanie tych dwóch stylów:

Podobieństwa

  • Obie to długie fryzury z grzywkami
  • Obie mają elementy otaczające twarz
  • Obie dobrze się przedłużają
  • Obie pasują praktycznie do każdego kształtu twarzy

Różnice

  • Grzywki w formie zasłony mają konkretną, stałą długości
  • Grzywki w formie butelki są krótkie pośrodku i coraz dłuższe na bokach
  • Grzywki w formie zasłony mogą wyglądać bardziej jak krótkie warstwy, aniżeli tradycyjne grzywki
  • Grzywki w formie butelki są niesforne i bardziej przypominają tradycyjne grzywki

Jak przyciąć grzywki w formie butelki?

Nie pomijaj wizyty w salonie fryzjerskim. Próba przycięcia ich samodzielnie może być ryzykowna, ponieważ wymagają fachowego modelowania.

Strzyżenie polega na skracaniu krótkich pasemek pośrodku grzywki i pozostawianiu ich dłuższych na bokach twarzy. Zalecamy rozdzielenie włosów na środku, aby zobaczyć, gdzie znajduje się ich prawdziwe centrum i w którym miejscu powinny być najkrótsze. Upewnij się, że fryzjer nie skróci zbytnio pasemek pośrodku, ponieważ może to wyglądać niekorzystnie.

Komu najlepiej pasują grzywki w bottleneck?

Wspaniałą cechą grzywek w formie butelki jest to, że pasują one praktycznie każdemu. Możesz mieć długie lub krótkie włosy i wciąż osiągnąć ten efekt. Jeśli masz krótkie włosy, wypróbuj grzywkowy bob w stylu butelki.

Ponadto, bez względu na kształt twarzy, grzywki bottleneck będą wyglądać dobrze. Jeśli masz okrągłą twarz to świetnie bottleneck jest dla Ciebie. Detale otaczające twarz mogą zmniejszyć zaokrąglenia i sprawić, że twarz wyda się bardziej kanciasta.

Jeśli twoje włosy są cienkie, grzywka w formie butelki może sprawić, że będą one wydawać się gęstsze. Dynamiczna długość grzywki sprawia, że korona włosów wydaje się pełniejsza, a niesforne tekstury mogą sprawić, że włosy wydadzą się grubsze.

3 fryzury z grzywką Bottleneck

Bottleneck bob

Bottleneck bob to doskonały sposób na aranżację grzywki przy krótszych włosach. Najpierw należy przyciąć grzywkę w formie butelki do pożądanych długości. Najdłuższa część grzywki będzie wyznacznikiem dla reszty długości włosów. Efektem będzie miękki, niesforny bob.

zdjęcie fryzury bottleneck bob

Obfity shag (niesforna fryzura w stylu shag)

To doskonały styl przy długich włosach. Kluczem do uzyskania efektu jest okrągła szczotka i spray nadający objętość. Przezczesz włosy szczotką i użyj sprayu, aby utrwalić niesforny kształt. Następnie, użyj sprayu na czubku głowy i lekko potrzyj włosy, aby nadać fryzurze pełniejszy wygląd. Aby jeszcze bardziej zwiększyć objętość, wypróbuj Viviscal Gorgeous Growth Densifying Elixir. To doskonały, lekki preparat który należy pozostawić na włosach, dodaje on objętości i sprawia, że włosy wydają się gęstsze.

zdjęcie fryzury obfity shag

Kucyk Chic

Uchwyć włosy nisko, oddzielając grzywkę przyciętą wcześniej w formie Bottleneck. Zepnij włosy w luźny kucyk. Jeśli chcesz, dodaj kokardę lub wstążkę do swojego kucyka.

zdjęcie fryzury kucyk chic